Boleszyn – Wniebowzięcia NMP

tel. (+48)

Niedziele i święta: 7:30; 9:00; 11:00
Święta państwowo zniesione: 9:00; 11:00; 17:00
Dni powszednie: 17:00 lub 16:00 (zimą)

Proboszcz - Ks. mgr Stanisław Klecha

Boleszyn Górny (0,5 km), Boleszyn Kolonia (0,5 km), Boleszyn Rudy (2 km), Boleszyn Szkolny (1,5 km), Czażów (4 km), Kotarszyn (4 km), Wymysłów (2 km).

Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia)

Odległość do kościoła w Waśniowie dla niektórych wiosek parafii sprawiła, że zaczęto myśleć o kaplicy dojazdowej w Boleszynie Kolonii. 1 kwietnia 1985 r. bp Stanisław Sygnet poświęcił plac pod budowę. Już we wrześniu tego roku ks. Stefan Szary proboszcz z Kunowa poświęcił fundamenty. Kościół projektował inż. Doktor z Ostrowca Świętokrzyskiego. Budowę prowadził ks. kan. Tadeusz Wiktorowski – proboszcz par. Waśniów. Oprócz parafian głównym sponsorem był nasz rodak ks. mgr Eugeniusz Makulski – kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, który w Uroczystość Chrystusa Króla 1986 roku dokonał poświęcenia kościoła. Miał być to kościół filialny parafii Waśniów. Wierni tego terenu jednak pragnęli mieć swojego duszpasterza i swoją parafię. Bp Edward Materski 12 listopada 1989 r. erygował parafię i proboszczem mianował spełniającego już obowiązki duszpasterskie od 26 sierpnia ks. Romana Stępnia. W 1990 r. rozpoczęto budowę plebanii, już jest na ukończeniu. Parafia posiada akta parafialne od 1989 r.