Brzeziny Stojeszyńskie – Miłosierdzia Bożego

Święta państwowo zniesione: 8:00; 17:00
Dni powszednie: 17:00

Proboszcz - Ks. kan. mgr Krzysztof Woźniak

Brzeziny, Gwizdów (10 km), Łysaków (6 km), Majdan Łysakowski (4 km), Maliniec (5 km), Osówek (8 km), Potoczek (2 km), Stojeszyn I (3 km), Stojeszyn II (2 km)

Miłosierdzia Bożego (II Niedziela Wielkanocy)
Matki Bożej Fatimskiej (13 maja)
Św. Józefa (1 maja) – w kaplicy w Osówku

Osówek, kaplica pw. Św. Józefa Robotnika (10 km)

Parafia Brzeziny została erygowana w 1984 r. Projekt kościoła opracowali architekci z Lublina: Roman Giza i Andrzej Adamczuk. Budową kościoła i tworzeniem wspólnoty parafialnej kierował pierwszy proboszcz ks. Aleksander Zeń. Kościół powstał na działce ofiarowanej przez mieszkańca Brzezin Mieczysława Firosza. Po odejściu ks. Aleksandra Zenia do Puław dalsze prace przy budowie kościoła kontynuował jego następca ks. Franciszek Grela. Pod jego kierownictwem zostały wykonane następujące prace: w 1987 roku wybudowano dzwonnicę i zainstalowano dwa dzwony, ogrodzono i oddano do użytku cmentarz; w 1988 r. wykonano sufit z modrzewia i położono marmurową posadzkę w kościele; w 1989 roku ogrodzono plac kościelny; w 1990 r. wykonano ołtarz, dokonano malowania dachu kościoła i budynku parafialnego; w 1992 r. – budowa budynku gospodarczego i dalsze prace przy upiększaniu wnętrza kościoła. W latach 1993-2002 wykonano Drogę Krzyżową, konfesjonały, ławki, boazerię, sedilla, tabernakulum, pokrycie kościoła blachą miedzianą. Parafia posiada akta parafialne od 1984 r.