O NAS

Jako wotum wdzięczności za koronację cudownego obrazu Matki Bożej Bolesnej radomyscy parafianie podjęli w roku 1989 dzieło budowy Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego. Kamieniem węgielnym stała się urna z prochami z cmentarza w Katyniu, gdzie zostało zamordowanych pięciu mieszkańców Radomyśla. Budowa domu została rozpoczęta w roku 1990 i trwała 5 lat.

17 listopada 1995 r. biskup Wacław Świerzawski erygował Diecezjalny Dom Rekolekcyjny Diecezji Sandomierskiej. Od tegoż roku prowadzona jest tu działalność formacyjno – rekolekcyjna.

Odpowiadając na potrzeby chwili i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego człowieka dekretem z dnia 18 grudnia 2008 r. bp Andrzej Dzięga w miejsce Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego powołał Diecezjalny Ośrodek Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem.

Ośrodek otwarty jest dla wszystkich grup formacyjnych i nie tylko. Każdy, kto potrzebuje ciszy i bliskości przyrody znajdzie u nas właściwe miejsce. Organizujemy różnego rodzaju rekolekcje tematyczne dla młodzieży i dorosłych, zjazdy, szkolenia, kursy Nowej Ewangelizacji, spotkania integracyjne, dni skupienia.

Wspólnie tworzymy „strategię działania” czyli plan rekolekcji, spotkań integracyjnych czy zjazdów. Nasz Dom może być tylko miejscem spotkań, a przybywający realizują swój scenariusz, bądź duszpasterze zgłaszają grupę i my zorganizujemy dla niej zajęcia.

Formują się u nas i wypoczywają ministranci, scholanki, lektorzy, animatorzy i ceremoniarze. Do bierzmowania przygotowują się uczniowie klas trzecich gimnazjum. Szkolenia odbywają członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży a wspólnoty neokatechumenalne spotykają się na konwiwencjach. Ze spotkań integracyjnych korzystają różne wspólnoty religijne, szkolne i poza szkolne. Może i Ty masz pomysł na wspólnie spędzony czas … skontaktuj się z nami … razem możemy więcej i lepiej …

U NAS

1. DANE OGÓLNE
Diecezjalny Ośrodek Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej „Augustianum”
ul. Mickiewicza 29, 37-455 Radomyśl nad Sanem, powiat stalowowolski, woj. podkarpackie
tel. 15 845 43 69; 513 080 701;

e-mail: domrekradomysl@sandomierz.opoka.org.pl

NIP 8652505983 REGON 040075544-00104
BS oddz. w Radomyślu nad Sanem. nr 19 9439 1017 2001 0000 2017 0001

Dyrektor: ks. Marian Bolesta
tel. 513 080 701; e-mail: marianbol@op.pl

2. LOKALIZACJA
Ośrodek „Augustianum” znajduje się na terenie parafii Św. Jana Chrzciciela w Radomyślu nad Sanem, chyba jedynej w Polsce, która licząc ok. 1700 wiernych dysponuje trzema kościołami i kaplicą domową.

Teren Radomyśla należy do najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym. Harmonijny krajobraz – obok bogactwa zasobów przyrody, stopnia naturalności oraz stanu środowiska – stanowi jeden z podstawowych elementów decydujących o atrakcyjności turystyczno-wypoczynkowej Gminy Radomyśl. Uroczy krajobraz tworzą szerokie wstęgi rzeczne z licznymi piaszczystymi łachami, otulone roślinnością łęgową, szachownicą pól uprawnych, łąk, pastwisk zajmujących miejscami dość rozległą trasę zalewową.

W tej przepięknej przestrzeni chronionego krajobrazu usytuowany został nasz Dom, by wszystkim odwiedzającym mógł służyć pomocą i bezpiecznym schronieniem.

3. WARUNKI ZAKWATEROWANIA
Nasz Dom posiada ogółem: 69 (16 pokoi) miejsc noclegowych. Rozkład miejsc prezentuje się następująco: pokoje nr 1 i nr 3 – 3 osoby; nr 2 – 2 osoby; nr 4 – 11 – 4 osoby; nr 12 – 8 osób; nr 13 – 9 osób. Węzły sanitarne są wspólne: kabiny prysznicowe – 7 szt. (7 – piętro); kabiny WC – 7 szt. (4 – parter, 3 – piętro); umywalki – 14 szt. (5 – parter, 9 – piętro). Pokoje oznaczone symbolami „private” goszczą: nr 1 – 2 osoby /z łazienką/; nr 2 i 3 – po 5 osób /wspólna łazienka/.

Kuchnia domowa serwująca smaczne posiłki oparte w większości na własnej spiżarni i warzywach z naszego ogrodu oferuje pełne wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje z możliwością serwisu kawowego.

4. WARUNKI REKREACYJNO – SPORTOWE
Ośrodek usytuowany jest na skraju lasu. Piękny teren rekreacyjny z trzema huśtawkami i trampoliną, wydzielonym miejscem na ognisko i grill. Obok domu dwie duże altany z trzema przenośnymi grilami, Boisko sportowe do piłki nożnej, stoły pingpongowe, piłkarzyki, darty, wewnątrz domu wyposażona aula. Dysponujemy 30 rowerami, własnym parkiem linowym i poligonem do paintballu.

5. DOJAZD I MOŻLIWOŚĆ PARKINGU
Z drogi wojewódzkiej nr 854 Annopol – Stalowa Wola skręcamy na plac przy kościele w centrum Radomyśla nad Sanem. Dom znajduje się w odległości 17 kilometrów od Stalowej Woli i 21 kilometrów od Sandomierza. Przy Ośrodku istnieje parking dla samochodów osobowych i autokarów.

6. POMYSŁ NA WYCIECZKĘ
Mając autokar lub wynajmując go za naszym pośrednictwem można organizować jednodniowe wycieczki do Sandomierza /21 km./ Kazimierza nad Wisłą, Nałęczowa /99 km./, Krzemionek /85 km./, Bałtowa /76 km./, Opatowa /51 km./, Ujazdu /62 km./, Św. Krzyża /95 km./, Św. Katarzyny /98 km./, Kałkowa 107 km./, Baranowa Sandomierskiego /43 km./, Kurozwęk /77 km./, Rytwian /75 km./, Zawichostu /41 km./, Leżajska /66 km./, Łańcuta /89 km./ i oczywiście Sandomierza /21 km./

7. POZOSTAŁE INFORMACJE
Kościelna placówka edukacyjna, formacyjna i ośrodek rekolekcyjny; funkcjonuje całorocznie. Nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Nie jest ośrodkiem kwalifikowanym. Prowadzi działalność statutową