Huta Józefów – Św. Maksymiliana Marii Kolbe

Gm. Szastarka, pow. Kraśnik, woj. lubelskie
23-225 Szastarka, Huta Józefów 178

Niedziele i święta: 8:00 (maj-sierpień) lub 9:00; 10:00 (maj-sierpień) lub 11:00
Święta państwowo zniesione: 9:00 lub 16:30
Dni powszednie: 7:45 lub 18:00 (maj, czerwiec, październik)

Proboszcz - Ks. kan. mgr Eugeniusz Ziajko

Felinów (3 km), Huta Józefów, Kolonia Radwanówka (2 km), Kolonia Stany (2 km), Kolonia Stojeszyn (3 km), Zarajec Modliborski (1-2 km), Zarajec Potocki (1-2 km)

Św. Maksymiliana Marii Kolbe (niedziela po 14 sierpnia)

Parafia erygowana 8 VI 1990 r. przez biskupa Bolesława Pylaka. Ks. kan. Bolesław Mazurek, proboszcz parafii Potok Wielki, z której powstała parafia Huta Józefów rozpoczął starania o budowę punktu sakralnego 12 października 1980 r. Skierował pismo do Kurii Biskupiej w Lublinie. Prace budowlane zlecił wikariuszowi ks. Wojciechowi Ogrodniczukowi. Architektem kościoła był mgr inż. Edward Paszkiewicz z Sandomierza. Teren pod budowę kościoła ofiarował Piotr Zięba. Inicjatywa budowy kościoła powstała od Ryszarda Mazura z Zarajca Modliborzyckiego przy aktywnym poparciu mieszkańców, najpierw Zarajca Modliborzyckiego a później Huty Józefów. 4 sierpnia 1983 r. dekretem bpa Pylaka kościół otrzymał tytuł św. Maksymiliana Marii Kolbe. W aktach parafialnych nie ma historii budowy kościoła. Jest to kościół murowany z cegły czerwonej z tradycyjną wieżą. Brakuje jeszcze ołtarzy i ławek. Kościół nie został jeszcze poświęcony. Parafia posiada akta parafialne od 1990 r.