Ostrowiec Św. – Chrystusa Nauczyciela

Święta państwowo zniesione: 8:00; 9:30; 18:00
Dni powszednie: 17:00; 18:00

Proboszcz - Ks. kan. Wiesław Skrzypczyk
Wikariusz - Ks. mgr Łukasz Dymora (od 2016 r.)

Ostrowiec Św. – ulice: Borowa, Brzozowa, Bukowa, Chabrowa, Cisowa, Cedrowa, Cyprysowa, Daleka, Długa (od Cmentarza Komunalnego do końca), Folwark Piaski, Goździkowa, Grabowa, Graniczna, Grzybowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Karłowicza, Kasztanowa, Klonowa, Kolonia Robotnicza (od nr 27 do końca), Las Rzeczki, Leszczynowa, Lipowa, Makowa, Modrzewiowa, Morwowa, Nowe Piaski, Okrężna, Olchowa, Olszynowa, Orzechowa, Spacerowa, Wiązowa.
Wioski: Wymysłów, część wioski Boksycka i Karczma Miłkowska

Chrystusa Nauczyciela (sobota między 6 a 13 września)

Dnia 18 maja 1988 r. bp E. Materski odprawił Mszę świętą na placu przy ul. Grzybowej w Ostrowcu Św. i poświęcił drewniany krzyż. Inż. Jan Sitarski z Ostrowca Świętokrzyskiego wykonał gratisowo projekt obiektu kościelnego przy ul. Grzybowej, w którym zaplanowano kaplicę, zakrystię i salę katechetyczną. Cały obiekt posiada wymiary: długość – 28,54 m, szerokość – 10,30 m, wysokość – 5,20 m. Dnia 1 listopada 1988 roku biskup ordynariusz diecezji erygował parafię Chrystusa Nauczyciela w Ostrowcu Św., wydzieloną z parafii NMP. W grudniu 1988 r. zostały zakończone prace przy budowie kaplicy parafialnej w stanie surowym. Kaplica parafialna jest drewniana, pokryta papą, ogrzewana elektrycznie. Parafia posiada akta parafialne od roku 1988.