Potok Stany – Wniebowzięcia NMP

Święta państwowo zniesione: 8:00; 16:00
Dni powszednie: 7:00

Proboszcz - Ks. kan. mgr Józef Rainer

Potok Stany, Dąbrowica (2 km), Dąbrówka, Popielarnia (3 km), Osinki (4 km), Kol. Stany I, II (1 km), Kol. Stany III (3 km)

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia)

Kościół rozpoczęto budować w 1984 r. W tym roku erygowano parafię i zaprowadzono księgi parafialne. Architektem kościoła był inż. Frąckiewicz z Krasnegostawu. Całością budowy kościoła zajmował się ks. Tomasz Raczkowski. Po wybudowaniu obiektu w stanie surowym ks. Tomasz odszedł do Tomaszowa Lubelskiego. W 1988 r. otwarto cmentarz. Kościół ogrodzono piaskowcem. Zakupiono trzy dzwony i wybudowano dzwonnicę wg projektu inż. Mądrakowskiego z Boguchwały. Położono marmurową posadzkę w kościele, ołtarz stały z marmuru białego, boazeria sosnowa na ścianach i filarach. Dalsze prace prowadzone są pod kątem przygotowania świątyni do jej uroczystego poświęcenia. W latach 1994-2002 kościół ocieplono, otynkowano od zewnątrz, pomalowano wnętrze i wstawiono witraże we wszystkich oknach.