Stalowa Wola – Matki Bożej Królowej Polski

Święta państwowo zniesione: 6:30; 7:00; 9:00; 16:00; 18:30
Dni powszednie: 6:30; 7:00; 9:00; 18:30

Proboszcz - Ks. prał. mgr lic. Edward Madej
Wikariusz - Ks. mgr Rafał Choda (od 2015 r.)
Wikariusz - Ks. mgr lic. Grzegorz Gawęda (od 2015 r.)
Wikariusz - Ks. mgr lic. Grzegorz Martyna (od 2016 r.)
Wikariusz - Ks. mgr Wojciech Ciupak (od 2016 r.)
Wikariusz - Ks. mgr Zbigniew Pustuła (od 2016 r.)
Rezydent - Ks. kan. Zygmunt Polityński

Stalowa Wola (ulice): Andersa, Boczna, Chudzyńskiego, Działkowa, Jana Pawła II (2-16), Kostki Napierskiego, Krótka, Krzywa, Mickiewicza, Narutowicza, Ossowskiego, Partyzantów, Ks. J. Popiełuszki (1-7), Podgórna, Pławo, Poniatowskiego (3-27 i 2-44), Przestrzenna, Reymonta, Skłodowskiej, Staszica, Trojanowskiego, Wałowa, Wędkarska, Wiejska, Wilkinowa, Wyszyńskiego, Wolności, Zasanie, Żwirki i Wigury, Żytnia

Matki Bożej Królowej Polski (3 maja)
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (8 września)

Po wydarzeniach października 1956 roku parafia św. Floriana otrzymała zezwolenie na budowę nowego kościoła wg projektu prof. Jana Bogusławskiego i konstruktora inż. Konstantego Jankowskiego. W okresie szykan i stwarzania najrozmaitszych przeszkód 17 października 1961 r. władze wstrzymały w połowie realizacji budowę, by dopiero po 10 latach usilnych starań zezwolić na jej kontynuację już pod kierunkiem nowego proboszcza ks. Władysława Janowskiego. Drugi etap prac został uwieńczony 2 grudnia 1973 r. poświęceniem nowej świątyni przez kard. Karola Wojtyłę. Oryginalność pomysłu architektonicznego kościoła wyraża się w połączeniu gotyckiej formy z nowoczesną technologią realizacji projektu przez zastosowanie prefabrykowanych elementów z betonu strunowego. Wnętrze kościoła urządzone prowizorycznie, posadzka marmurowa, witraże, organy elektryczne. Obok kościoła wolnostojąca wieża – dzwonnica. W latach siedemdziesiątych pod kierunkiem ks. Proboszcza Edwarda Frankowskiego została wybudowana plebania oraz dom katechetyczny. 20 listopada 1977 r. przy kościele Matki Bożej Królowej Polski została erygowana parafia. W latach osiemdziesiątych parafia stała się prężnym ośrodkiem, w którym obok intensywnej ewangelizacji robotniczego środowiska realizowano bardzo szeroki program duszpasterstwa społecznego i kulturalnego. 5 marca 1989 r. w kościele Matki Bożej Królowej Polski odbyła się uroczystość konsekracji proboszcza ks. Edwarda Frankowskiego na biskupa pomocniczego diecezji przemyskiej. Ks. Biskup oprócz sprawowania posługi diecezjalnej kontynuował i rozwijał duszpasterskie i materialne przedsięwzięcia, czego efektem było erygowanie w Stalowej Woli Filii Wydziału Nauk Społecznych KUL. Kościół został podniesiony do godności Konkatedry i Bazyliki Mniejszej. Dnia 20 września 1998 r. Prymas Polski Kard. Józef Glemp dokonał konsekracji świątyni.