Stalowa Wola – Św. Jana Pawła II

Święta państwowo zniesione: 7:00; 19:00
Dni powszednie: 7:00; 19:00

Proboszcz - Ks. dr Mariusz Kozłowski
Wikariusz - Ks. mgr Adam Warchoł (od 2016 r.)

Stalowa Wola (ulice): Hutnicza, Kwiatkowskiego, Metalowców (nr 1-13), Ofiar Katynia (nr 1-25), PCK.

Z racji personalnych należą do parafii przynależący do wspólnoty akademickiej KUL Jana Pawła II w Stalowej Woli studenci, pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz administracyjni, którzy jednocześnie zachowują swoją przynależność do terytorialnych parafii zamieszkania

Św. Jana Pawła II – 22 października (patron parafii)
Św. Jadwigi Królowej – 8 czerwca (tytuł kaplicy akademickiej)

Kaplica Akademicka KUL, która pełni funkcję tymczasowego kościoła parafialnego (na zdjęciu wyżej). Znajduje się w budynku Nowej Auli KUL w Ogrodzie Jordanowskim ul. Ofiar Katynia 8a

Parafia została erygowana 5 marca 2009 roku pod pierwotną nazwą Parafia Akademicka. Po beatyfikacji Jana Pawła II decyzją bpa Krzysztofa Nitkiewicza od dnia 1 czerwca 2011 r. otrzymała nazwę Parafia pod wezwaniem Bł. Jana Pawła II. Teren parafii został wydzielony z części parafii Św. Floriana oraz Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli. Obecnie systematycznie postępuje praca przy organizacji życia parafialnego nowej wspólnoty. Kaplica Akademicka KUL, która pełni funkcję tymczasowego kościoła parafialnego znajduje się w budynku Nowej Auli KUL w Ogrodzie Jordanowskim ul. Ofiar Katynia 8a. Przy marmurowym ołtarzu oraz ambonie, które znajdują się w kaplicy, Mszę św. sprawował Bł. Jan Paweł II 13 czerwca 1999 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie beatyfikując 108 męczenników II wojny światowej. Parafia posiada księgi metrykalne od 2009 r.