Stalowa Wola – Trójcy Przenajświętszej

Zgromadzenie Księży Św. Michała Archanioła (Księża Michalici)

Gm. Stalowa Wola, pow. Stalowa Wola, woj. podkarpackie
37-450 Stalowa Wola, ul. Ofiar Katynia 57

E-mail: michalici.sw@gmail.com
Strona www: www.stalowawola-michalici.pl

Niedziele i święta: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00
Święta państwowo zniesione: 6:00; 7:00; 9:00; 16:00 18:00
Dni powszednie: 6:00; 7:00; 18:00

Proboszcz - Ks. Mieczysław Kucel CSMA
Wikariusz - Ks. mgr Krzysztof Szary CSMA

Stalowa Wola (ulice): Asnyka, Bema, Ciemny Kąt, Dmowskiego, Gałczyńskiego, Kilińskiego, Komunalna, Metalowców od nr 15-17, Niezłomnych, Ofiar Katynia od nr 27 do 59, Okrzei, Orzeszkowej, Piwna, Podleśna, Ks. J. Popiełuszki od nr 28-41, Przemysłowa, Siedlanowskiego, Sienkiewicza, Słowackiego, Staffa, Tuwima, Żeromskiego

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Św. Michała Archanioła (29 września)

Parafia została erygowana dekretem bpa przemyskiego dnia 12 sierpnia 1981 r. Tego samego dnia został mianowany proboszczem parafii ks. Józef Ciaciek CSMA. Miesiąc później został poświęcony tymczasowy kościół – kaplica, który służył parafii do wybudowania nowego kościoła. Parafia powierzona została Księżom Michalitom. Terytorium parafii obejmuje tzw. dzielnicę „Za torami” wydzieloną z parafii św. Floriana. Projekt nowego kościoła opracowali inżynierowie architekci Wojciech Kowalczyk i Andrzej Ustian z Warszawy. Plan budynku kościoła oparto na formie kwadratu rozciętego po przekątnej. Dwie płaszczyzny dachu, oparte o wieżę wznoszącą się w kierunku ulicy, tworząc główny akcent wejściowy. Wymienione trzy elementy kompozycyjne nawiązują do patronatu kościoła Trójcy Przenajświętszej. Budynek zaprojektowano jako dwupoziomowy. Poziom dolny mieści kaplicę przedpogrzebową z wejściem od strony cmentarza, kaplicę młodzieżową oraz sale wielofunkcyjne. Poziom górny o powierzchni ponad 1000 m2 łącznie z prezbiterium, o charakterze amfiteatralnym pozwala na bliski kontakt wiernych z celebransem. Budowę kościoła zakończono w r. 1987. Dnia 28 września tego roku kościół został poświęcony przez bpa I. Tokarczuka, a 30 maja 1999 r. uroczyście poświęcony przez bpa W. Świerzawskiego. Parafia posiada akta parafialne od 1981 r.