Tarnobrzeg – Serbinów – Matki Bożej Nieustającej Pomocy

dodatkowo (niedziele): w roku szkolnym o 11:15; w okresie wakacji o 20:00
Święta państwowo zniesione: 6:30, 8:00, 10:00, 15:00, 16:30, 18:00
Dni powszednie: 6:30, 8:00, 15:00, 18:00

Proboszcz - Ks. prał. dr Jan Biedroń (od 2016 r.)
Wikariusz - Ks. mgr Krzysztof Kula (od 2006 r.)
Wikariusz - Ks. mgr Radosław Koterbski (od 2015 r.)
Wikariusz - Ks. mgr Jacek Błosiński (od 2015 r.)
Wikariusz - Ks. mgr Michał Wrona (od 2015 r.)
Wikariusz - Ks. mgr Paweł Dobrowolski (od 2016 r.)
Rezydent - Ks. kan. Bronisław Futyma (od 2016 r.)

Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Chrobrego, Dąbrowskiej, Dąbrówki, Dębowa, Gajowa, Garażowa, Grabowa, Gwarków, Jaworowa, Jędrusiów, Kanadyjska, Kasztanowa, Klonowa, Konstytucji 3 Maja, Kossaka, Królowej Jadwigi, Kwiatkowskiego, Łokietka, Matejki, Modrzewiowa, Orzeszkowej, Podleśna, Prusa, Sienkiewicza (nieparzyste od nr 55 do 155a), Sikorskiego (parzyste od 12 do 40), Skarbka, Sztygarów, Śmiałego, Świętej Kingi, Topolowa, Zwierzyniecka

Matki Bożej Nieustającej Pomocy (27 czerwca)

Działalność parafii:

Edukacyjna: Niepubliczny Żłobek „Nazaret”, Katolickie Przedszkole im. św. Jozefa, Katolicka Szkoła Podstawowa, Gimnazjum Katolickie, Katolickie Liceum Ogólnokształcące.

Lecznicza: NZOZ ZPO Hospicjum św. Ojca Pio – stacjonarna opieka długoterminowa (2 budynki – przy ul. Konstytucji oraz przy ul. Dąbrówki).

Socjalna: Dom im. św. Matki Teresy, Schronisko dla bezdomnych.

Media: Katolicka TV Serbinów.

W budowie: Hospicjum Stacjonarne (w Tarnobrzegu-Miechocinie), Tarnobrzeski Dom Miłosierdzia (przy ul. Zwierzynieckiej).

Grupy parafialne:

Amazonki, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Bractwo Szkaplerza Świętego, Bractwo Św. Józefa, Bractwo Wieczystej Adoracji Jezusa Obecnego, Dziewczęca Służba Maryjna, Faustinum, Grupa AA, Grupa Modlitewna św. O Pio, Klub Inteligencji Katolickiej, Koło Misyjne i Papieskie dzieła misyjne, Krucjata Eucharystyczna, Legion Maryi, Liturgiczna Służba Ołtarza, Neokatechumenat, Nowy Obraz Parafii, Oaza Kościoła Domowego, Oaza młodzieżowa, Odnowa w Duchu Świętym, Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci, Rodzina Radia Maryja i TV Trwam, Róże Różańcowe, Ruch Czystych Serc, Schola, Rycerze Kolumba, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Wspomożyciele Dusz Czyścowych, Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, Wspólnota Dwóch Serc Miłości, Wspólnota Jana Chrzciciela, Wspólnota Krwi Chrystusa, Wspólnota Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych, Wspólnota Rodzin Wielodzietnych.

Domy zakonne:
Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Niepokalanie Poczętej (Siostry Służebniczki Starowiejskie)

W dniu 8 maja 1979 r. decyzją biskupa przemyskiego Ks. Bp Ignacego Tokarczuka do nowo powstającego Osiedla nr 4 w Tarnobrzegu został skierowany Ks. Michał Józefczyk w celu organizowania życia duszpasterskiego. Już w sobotę po południu 26 maja 1979 r. na wykupionej od Jana Szczytyńskiego działce została zbudowana drewniana kaplica (o wymiarach 8 m x 16 m), którą następnego dnia rano poświęcił Bp I. Tokarczuk. 24 czerwca 1980 r. została erygowana parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. 6 września 1981 r. miało miejsce poświęcenie placu pod budowę kościoła. Projekt architektoniczny opracował inż. Gerard Pająk z Rzeszowa natomiast konstruktorem i kierownikiem budowy był inż. Zbigniew Żuchowicz z Warszawy. W kwietniu 1982 r. otrzymano pozwolenie na budowę kościoła, a 20 listopada tegoż roku na wieży kościoła stanął krzyż. W noc Bożego Narodzenia 1983 r. odprawiona została pierwsza pasterka w nowym kościele. 13 czerwca 1987 r. został rozebrany drewniany kościół i przeniesiony na osiedle „Siarkowiec”. Bardzo radosny dzień przeżyła parafia 26 czerwca 1988 r., kiedy to Bp I. Tokarczuk dokonał poświęcenia nowego kościoła. Kościół konsekrowany 23 maja 2004 r. przez Bp Andrzeja Dzięgę. Parafia posiada akta parafialne od 1980 r.

Pierwszy proboszcz parafii: Ks. prałat Michał Józefczyk – zmarł 20 czerwca 2016 r.