21 C

• niedziela, 24 Wrzesień 11:30
       niedziela, 24 Wrzesień 13:30

• W Roku Jubileuszowym zapraszamy do Pustelni Złotego Lasu

26 marca 2017 – uroczysta inauguracja Roku Jubileuszowego odbędzie się podczas odpustu Zwiastowania NMP, w niedzielę  o godz. 11.30 podczas Mszy św. pod przewodnictwem J. E. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Nastąpi odczytanie dekretu Penitencjarii Apostolskiej o udzieleniu odpustu i otwarcie Odpustowej Drogi Jubileuszowej.

17 czerwca 2017, w sobotę o godz. 11.30  zostaną odprawione Główne Uroczystości Jubileuszowe. Kardynał Gerhard Ludwik Müller, Prefekt Kongregacji Nauki Wiary będzie przewodniczył Mszy św. i wygłosi homilię. Pamiątką wizyty tak dostojnego Gościa w Rytwianach, będzie posadzone przez niego drzewo oraz poświęcenie kaplicy relikwii św. Jana Gwalberta dla Leśników. Oprawę muzyczną Liturgii przygotuje Zespół Cantus Delicium oraz orkiestra i zespół sygnalistów Lasów Państwowych. Wieczorem o 19.00 tego dnia obędzie się podniosły koncert „Jednego serca, jednego Ducha”.

15 sierpnia 2017 o godz. 11.30 zapraszamy na tradycyjny Odpust Klasztorny Wniebowzięcia NMP. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Biskup. Jubileusz 400 lat klasztoru wplecie się w tym dniu w 100-lecie Objawień Fatimskich i 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Popołudniowy Koncert Maryjny uzupełni radosne odpustowe obchody.

24 września 2017 –  dzień rocznicy konsekracji kościoła będzie okazją do trzeciego dnia odpustu tradycyjnie nazywanego Leśna Apteka, bo łączy przeżycia duchowe z kiermaszem jesiennym. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczył będzie Ksiądz Biskup.

Sympozjum Naukowe w dniach 23 – 24 września 2017, ukaże 400 – letnie dzieje Pustelni w świetle badań naukowych. To święto nauki zgromadzi kilkudziesięciu profesorów, znawców duchowości, sztuki i architektury kamedulskiej oraz kilkuset uczestników.

W ciągu całego Roku Jubileuszowego zapraszamy do odbycia pielgrzymki i uzyskania odpustu jubileuszowego. Zapraszamy dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz małżeństwa, rodziny i grupy parafialne.

Od maja do października we wszystkie soboty, w kościele pokamedulskim będzie celebrowana dodatkowa Msza św. dla pielgrzymów o godz. 12.00, a każdego 13 dnia miesiąca odprawiać będziemy nabożeństwo fatimskie z procesją światła. Obchodom jubileuszowym towarzyszyć będą imprezy okolicznościowe: koncerty, wystawy, plenery, wernisaże, występy artystyczne i wiele innych.

Szczegóły znajdziecie na stronie www.pustelnia.com.pl

PODZIEL SIĘ