Rusza akcja „Przerwa na modlitwę”

Katecheci będą zachęcać uczniów do wspólnej modlitwy podczas jednej z przerw międzylekcyjnych.

Fotolia.com / @

W ramach trwającego VIII Tygodnia Wychowania w Wydziale Nauki  i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej dnia 10 września odbyło się spotkanie Sandomierskiego Koła Katechetów.  Zebranie zostało rozpoczęte wspólną modlitwą w intencji katechizowanych oraz katechetów. W pierwszej części spotkania ks. dr Adam Kopeć przedstawił katechetom program formacji oraz pracy w roku katechetycznym 2018/2019. W drugiej części zostały poruszone kwestie związane z bieżącymi problemami dotyczącymi katechezy na płaszczyźnie szkolnej jak i parafialnej.

Po podzieleniu się osobistym doświadczeniem nauczania religii również w kontekście wychowania młodego pokolenia, została zaproponowana akcja „Przerwa na modlitwę”. Akcja ta polega na zorganizowaniu przynajmniej raz w tygodniu na długiej przerwie w jednej z sal lekcyjnych w szkole wspólnej modlitwy dla chętnych osób. Celem tego działania jest doświadczenie wśród młodych ludzi, wspólnoty osób chcących razem się modlić. W samej szkole taka wspólnota może odegrać istotną rolę w ewangelizacji swoich rówieśników.

W ramach wspólnej dyskusji została zauważona potrzeba ofiarowania modlitwy przez katechetów w intencji owoców katechizacji. Dlatego też zaproponowano, aby każdy katecheta włączył się w dzieło modlitwy wstawienniczej.

Na stronie Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego http://katecheza.diecezjasandomierska.pl/aktualnosci/przerwa-na-modlitwe-dolacz-do-dziela-modlitwy-wstawienniczej/ jest dostępna zakładka, w której można w sposób wirtualny potwierdzić dar swojej modlitwy w konkretnym dniu tygodnia. Można to zrobić klikając w konkretny dzień bądź dni, tym samym potwierdzając swoje duchowe zobowiązanie.

PODZIEL SIĘ
Red.