0.3 C

sobota, 13 Kwiecień 18:00
    • sobota, 11 Maj 09:30
       sobota, 11 Maj 18:00

• Dni skupienia odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca w Ośrodku Formacji Liturgicznej w Zawichoście od stycznia do maja.

Stałe części programu to: Msza Święta; Liturgia Godzin; konferencje; modlitwa w ciszy
    Adresatami są osoby dorosłe (ochrzczone), które pragną od podstaw poznać i pogłębić wiarę.

Tematyka proponowanych konferencji dotyczy podstaw wiary katolickiej, jest oparta na obrzędach chrztu dorosłych (OCWD) i poszerzona w taki sposób, by mogła stanowić dogłębną katechezę dla osób ochrzczonych.

Według tradycji Kościoła, aby człowiek dorosły nieochrzczony stał się w pełni chrześcijaninem, powinien przejść kolejne etapy wtajemniczenia chrześcijańskiego:

I – prekatechumenat
    II – katechumenat
    III – okres oczyszczenia i oświecenia
    IV – okres mistagogii

Na każdym etapie dokonuje się stopniowe odkrywanie tajemnic Jezusa Chrystusa aż do zjednoczenia z Nim w sakramentach świętych.

W przypadku osób, które zostały ochrzczone w dzieciństwie często brak tego fascynującego doświadczenia, co owocuje zobojętnieniem, zniechęceniem lub zagubieniem w sprawach wiary.

Nasza propozycja skierowana jest do osób, które pragną lepiej poznać swoją tożsamość chrzcielną, zachwycić się nią oraz głębiej zrozumieć obrzędy, w których uczestniczą.

Tematyka dni skupienia 2019 nawiązuje do okresu katechumenatu oraz okresu oczyszczenia i oświecenia.

12. 01.2019
    Krzyż na czole – poważna sprawa.

09.02.2019
    ,,Ochrzczony” czyli ,,wybrany” przez Boga.

09.03.2019
    Wspólnota Kościoła w realiach życia.

13.04.2019
    Chrystus moja Woda Żywa. Sakrament pokuty i pojednania.

11.05.2019
    Wyznanie wiary prowadzi do zbawienia.

Serdecznie zapraszamy.

PODZIEL SIĘ