Krzaki – Św. Ap Piotra i Pawła

37-403 Pysznica, Krzaki

Niedziele i święta: 7:30; 9:30 (w kaplicy); 11:30
Święta państwowo zniesione: 9:00; 18:00
Dni powszednie: 18:00 lub 17:00 (zimą)

Proboszcz - Ks. mgr Henryk Król
Emeryt - Ks. kan. Andrzej Bobola

Krzaki, Piskorowy Staw (2 km), Słomiana (1 km), Studzieniec (6 km), Targowisko (7 km)

Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia)
Św. Maksymiliana Kolbe (14 sierpnia)

Studzieniec, kościół pw. Niepokalanego Serca Matki Bożej (6 km)

Parafię Krzaki erygowano 1 stycznia 1974 roku. Została ona wydzielona z parafii Pysznica. Wykupiono na własność parafii budynek mieszkalny, stodołę z placem od Teresy i Władysława Raganów. Stodołę przystosowano jako tymczasową kaplicę do odprawiania Mszy świętej, w budynku mieszkalnym zamieszkał pierwszy proboszcz ks. Henryk Borcz, wikariusz z Pysznicy. Od r. 1981 zaczęto gromadzić materiał na budowę nowego kościoła i nowej plebanii. Kościół został poświęcony dnia 18 września 1985 r. Głównym arch. był inż. Roman Orlewski z Rzeszowa. Styl kościoła współczesny. Kościół jest wewnątrz otynkowany, pobiałkowany, nowa posadzka, drzwi i okna metalowe. Konieczna jest jeszcze elewacja zewnętrzna kościoła i plebanii. Na terenie parafii znajduje się kaplica dojazdowa w Studzieńcu. Parafia posiada akta parafialne od 1974 r.