Połaniec – MB Wspomożenia Wiernych

Święta państwowo zniesione: 17:00
Dni powszednie: 17:30; 18:00

Proboszcz - Ks. kan. Witold Dobrzański
Wikariusz - Ks. mgr Mirosław Staszczak (od 2015 r.)
Wikariusz - Ks. mgr Adrian Morgaś (od 2015 r.)

Ulice: Batalionów Chłopskich, Akacjowa, Bartosza Głowackiego, Bolesława Kubika, Działkowców, Energetyków, Generała Zajączka, Hugona Kołłątaja, Jana Pawła II, Kleeberga, Klonowa, Kilińskiego, Kosynierów, Królowej Jadwigi, Kwiatowa, Lipowa, Madalińskiego, Ruszczańska (nr 19-21) Stefana Czarnieckiego, Słoneczna, Sosnowa, Spacerowa, Tadeusza Kościuszki, Wincentego Witosa, Wesoła, Widokowa, Wiślana, Żapniowska, oraz miejscowości: Poskale, Rybitwy (nr 15-59).

Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (24 maja)
Św. Maksymiliana (14 sierpnia)

Utworzenie parafii poprzedziło uroczyste poświęcenie placu i krzyża w dniu 8 czerwca 1984 r. przez bpa Stanisława Sygneta. Parafię erygował 1 marca 1986 r. bp Edward Materski. Nowa parafia została wydzielona z parafii św. Marcina w Połańcu i obejmuje Osiedle „Energetyk”. Proboszczem parafii został ks. Z. Kowalczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Marcina, który zajął się organizowaniem i rozbudową kaplicy na Osiedlu. Zgodnie z wieloletnią tradycją w pierwszą niedzielę maja na Kopcu Kościuszki, w historycznym miejscu, gdzie Tadeusz Kościuszko w 1794 r. podpisał Uniwersał Połaniecki, odbywają się uroczystości religijno-patriotyczne przy współudziale kilku parafii i obecności księży biskupów. W dniu 24 maja 1991 r. bp Marian Zimałek dokonał w czasie Mszy świętej poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kościoła ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu. Projektantami świątyni są: architekt mgr inż. Adam Abram i konstruktor mgr inż. Edward Paszkiewicz – obaj z Sandomierza. Parafia posiada akta parafialne od roku 1986.