20 lat KSM w Lipie

1 czerwca wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezja Sandomierskiej zebrała się w Lipie, aby razem z tamtejszym KSM świętować 20 lat oddziału.
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św., podczas której dziękowaliśmy Bogu za wszystkich, którzy przez 20 lat tworzyli parafialny oddział.

Mszy św., przewodniczył ks. Łukasz Chmiel, Asystent Diecezjalny, a koncelebrowali ks. Jerzy Skimina, proboszcz parafii w Lipie, dziekan dekanatu Zaklików i parafialny asystent KSM oraz ks. Jan Kania, Diecezjany Duszpasterz Dzieci i Młodzieży i ks. Łukasz Kołodziej, Asystent Diecezjalny KSM.

W kazaniu ks. Łukasz Chmiel zachęcał, aby przejrzeć jakby w zwierciadle w liturgii słowa, przykładzie świętych patronów, bł. Karoliny i św. Stanisława Kostki, patrona dnia św. Justyna; oraz tym co niesie ze sobą przeżywanie jubileuszu. Bez codziennej modlitwy, życia w łasce uświęcającej, lektury Pisma Świętego, bez zakorzenienia w Bogu – żadna wspólnota, żadne stowarzyszenie katolickie nie ma racji bytu. Bez tego staniemy się karykaturą KSM – mówił.

Po Mszy św., i adoracji relikwii bł. Karoliny wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do miejscowej remizy na wspólną agapę.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej zaprasza Księży Proboszczów i Wikariuszy oraz katechetów do kontaktu w celu przeprowadzenia spotkań informacyjnych w parafiach czy szkołach.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej