49. Kongregacja Ruchu Światło -Życie

W dniach 23-25 lutego na Jasnej Górze pod hasłem „Powołani do misji” odbyła się
49. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie.

Kongregacja zgromadziła wielu młodych ludzi, dorosłych, kapłanów z Polski i z zagranicy. Naszą diecezję reprezentowali moderatorzy, animatorzy oraz rodziny z Domowego Kościoła, w tym para diecezjalna.

– W sobotę kongregację rozpoczęliśmy wspólnie jutrznią. Poznaliśmy znak i piosenkę roku. Wysłuchaliśmy wielu konferencji, które wiązały się z tematem roku. Uczestniczyliśmy w  Eucharystii w bazylice jasnogórskiej. Dzień kończyliśmy uroczystymi nieszporami z błogosławieństwem nowo przyjętych członków Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie i stowarzyszenia Unii Kapłanów Chrystusa Sługi. Z naszej diecezji błogosławieństwo przyjęli Państwo Czesław i Elżbieta Wielebowie. Kongregacja zakończyła się Zgromadzeniem Eucharystycznym w kaplicy Matki Bożej – powiedzieli uczestnicy.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej