Obchody 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II w Olbierzowicach

2 kwietnia 2023 roku, w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II, do olbierzowickiej świątyni licznie przybyli parafianie, goście oraz Legion Maryi z całej diecezji sandomierskiej. Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15. uroczyście rozpoczęto obchody tej wielkiej rocznicy. Następnie miała miejsce multimedialna Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II. Rozważający, przypomnieli sobie słowa Wielkiego Polaka wypowiedziane podczas licznych pielgrzymek do Ojczyzny.

Po Drodze Krzyżowej uczestnicy odśpiewali Gorzkie Żale. Ks. Rafał Cudziło podczas kazania pasyjnego nawiązał do całego pontyfikatu św. Jana Pawła II, od chwili Jego wyboru na Stolicę Piotrową, kiedy cały naród był wdzięczny Bogu, przez pielgrzymki do prawie wszystkich krajów świata, do Jego śmierci, kiedy to oczy świata były zwrócone na papieża Polaka. Kaznodzieja zwrócił uwagę na pamiętny dzień – 13 maja 1981 r.

Po Gorzkich Żalach miała miejsce Msza Święta. Z racji Niedzieli Palmowej poświęcono palmy oraz proklamowano Mękę Pańską. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy wzięli w dłoń papieskie flagi i udali się – mimo deszczu – w procesji wokół kościoła oddając hołd Naszemu Papieżowi.

Daniel Kozieł

Red.