ŚDM – i co dalej?

W parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim odbyło się spotkanie młodych, którzy na przełomie lipca i sierpnia uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.

Po wspólnej modlitwie, młodzież wspominała swój pobyt w Portugalii, oglądając zdjęcia i filmy dzieląc się jednocześnie świadectwem, tego co dały im Światowe Dni Młodzieży. Jak podkreśla Kinga, to spotkanie pokazało jej Kościół żywy, radosny, młodych gromadzących się wokół Chrystusa i cieszących się swoją wiarą. Agata zaczęła doceniać wiele rzeczy, na które do tej pory nie zwracała uwagi. Natomiast Michał podkreślił, że wyjazd zmienił w nim bardzo wiele, zwłaszcza w kwestii duchowej oraz poszerzył horyzonty.

Młodzi dyskutowali także nad planami wyjazdu na Jubileusz Młodych w Rzymie w 2025 roku i kolejne Światowe Dni Młodzieży w Korei w 2027 roku.

– W muzeum przy naszym Sanktuarium została przygotowana wystawa z pamiątkami, które przywieźliśmy z Portugalii. Przygotowujemy także spotkania dla młodych z naszego miasta, aby na nich opowiedzieć o naszym pobycie i idei ŚDM, by w ten sposób zachęcić młodzież do udziału w kolejnych edycjach – informuje ks. Tomasz Kopeć.

Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie