11.6 C
Sandomierz
środa, 16 październik, 2024
Strona główna Spektakl teatralny pt. „Karolina - Kształt świętości"

Spektakl teatralny pt. „Karolina – Kształt świętości”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej zaprasza na spektakl teatralny pt. „Karolina – Kształt świętości” w wykonaniu
Teatru IKS działającego przy Parafii Katedralnej w Tarnowie.

Spektakl jest swoistą adaptacją życia i postawy bł. Karoliny Kózkówny do problemów i trudności człowieka XXI w., zwłaszcza ludzi młodych oraz próbą odnalezienia na nie odpowiedzi w świetle życia błogosławionej z podtarnowskiej Zabawy.

Fabuła spektaklu to nie tylko opowiedziane po raz kolejny dzieje bł. Karoliny. To przede wszystkim życiowe perypetie innych współczesnych „Karolin” które, wraz ze swoimi bliskimi, zmagają się ze swymi słabościami, osobistymi dramatami i niesprzyjającymi kolejami losu.

To jednocześnie próba odnalezienia prawdziwego światła, sensu, a nade wszystko swojego osobistego „kształtu świętości”, jaki każdy z nas ma w sobie począwszy od momentu chrztu świętego, a który warto odkryć i dobrze wykorzystać.

Spektakl odbędzie się w sobotę, 26 października 2024 roku o godz. 18 w Katolickim Domu Kultury św. Józefa w Sandomierzu.

Wstęp na wydarzenie jest wolny po uprzedniej rezerwacji (ze względu na ograniczoną ilość miejsc w Domu Katolickim), której można dokonać poprzez przesłanie zgłoszenia grupy lub zgłoszenia indywidualnego do ks. Łukasza Chmiela, Asystenta Diecezjalnego KSM DS na na adres e-mail lukkas213@interia.pl

Link do filmu zapowiadającego

Wydarzenie objął swoim patronatem bp Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski.