Pierwszy program wyemitowano dnia 16 października 1992 r., gdy grupa amatorów i miłośników radia postanowiła stworzyć na terenie miasta Tarnobrzega rozgłośnię radiową. Początkowo obejmowało ono swym zasięgiem miasto Tarnobrzeg i najbliższą okolicę. Dziś Radio Leliwa to nie tylko najstarsza rozgłośnia w południowo-wschodniej Polsce, ale także jedna z najbardziej lubianych i słuchanych stacji. Dzięki wybudowaniu kolejnych nadajników zakres słyszalności znacznie się powiększył i obejmuje rejon od Kolbuszowej przez Kraśnik, Opatów, Staszów, Mielec, Sandomierz, Stalową Wolę i Janów Lubelski.
Z okazji dwudziestu pięciu lat działalności odbyła się uroczysta gala. Jak podkreślał w swoim wystąpieniu Bogusław Szwedo, założyciel i prezes radia, były to lata pełne wyzwań i ciężkiej pracy, aby utrzymać się nie tylko na rynku medialnym, ale przede wszystkim w sercach słuchaczy. Dziękując współpracownikom i osobom związanym z historią Radia Leliwa mówił, że to właśnie dzięki pasji każdego z dziennikarzy radio jest blisko swoich słuchaczy.
Obecny na jubileuszowym spotkaniu bp Krzysztof Nitkiewicz zauważył, że rozgłośnia uważnie obserwuje rzeczywistość lokalną, bez sztucznego kreowania wydarzeń. Oferuje ludziom to, czego potrzebują, w tym również tematykę religijną. Chociaż nie posiada statusu radia katolickiego, Leliwa informuje o inicjatywach i wydarzeniach kościelnych, użyczając swoich fal Diecezji Sandomierskiej do głoszenia przesłania chrześcijańskiego.
Galę uświetnił występ Georgija Agratiny na Fletni Pana oraz Roberta Grudnia na fortepianie.