W parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie, 15 lutego br. odbył się po raz ósmy bal karnawałowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wzięło w nim udział ponad 120 młodych z diecezji m.in. z: Ćmielowa, Chmielowa, Iwanisk, Jadach, Godziszowa, Gościeradowa, Krzątki, Kunowa, Nowej Dęby, Ostrowca Świętokrzyskiego, Osieka, Połańca, Potoku Wielkiego, Sandomierza, Zaklikowa.
Zabawę poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym, której przewodniczył ks. Marian Bolesta – Diecezjalny Duszpasterz Dzieci i Młodzieży, a homilię wygłosił ks. Damian Zieliński – Diecezjalny Asystent KSM DS. Podkreślał w niej wielką wartość, jaką ma każdy człowiek w oczach Boga oraz to, że każdy powinien się nią dzielić z innymi.
Po Eucharystii młodzi udali się do restauracji „Dębianka” w Nowej Dębie, gdzie odbyła się kolejna część balu. Po oficjalnym powitaniu wszystkich gości przez ks. Damiana oraz prezesa Zarządu Diecezjalnego KSM, uczestnicy odtańczyli poloneza, po którym rozpoczęły się wspólne tańce i śpiewy. Zabawę poprowadził zespół muzyczny „Bunos”. – Myślę, że tak jak ja, wszyscy powrócili do domów pełni radości i satysfakcji z miło spędzonego czasu w gronie przyjaciół oraz nowo poznanych osób z innych parafii naszej diecezji. Oddziałowi KSM z Nowej Dęby dziękujemy za zorganizowanie tego wydarzenia – podkreśliła jedna z uczestniczek balu.
Natalia Łukawska