Diecezjalna Rada Kierownictw KSM DS

W myśl słów Henry Forda: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”  – przedstawiciele dwudziestu jeden oddziałów spotkali się w dn. 14 września 2019 r. w  Instytucie Teologicznym w Sandomierzu na Diecezjalnej Radzie Kierownictw KSM DS. Celem spotkania było omówienie bieżących i przyszłych spraw stowarzyszenia.

Wydarzenie rozpoczeło się wspólną modlitwą, której przewodniczył Asystent Diecezjalny KSM DS Ks. Damian Zieliński. Następnie głos zabrał Prezes Zarządu Damian Warchoł. Przywitał on ponad 60-osobową grupę młodzieży wraz z przybyłymi księżmi.

Po oficjalnym rozpoczęciu nastąpiła najważniejsza część spotkania, a mianowicie wybory uzupełniające do władz diecezjalnego stowarzyszenia. W wyniku demokratycznych wyborów w skład Zarządu KSM DS dołączyli: Joanna Kasica, Barbara Zbyrad i Michał Pyć. Zaś do Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej wykazali chęć pracy Magdalena Blacha oraz Jakub Słowiński.

W wyniku czego skład Zarządu KSM DS oraz Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej przedstawia się następująco:

Prezes: Damian Warchoł
Zastępca Prezesa: Natalia Łukawska
Skarbnik: Michał Pyć
Sekretarz: Barbara Zbyrad
Zastępca Sekretarza: Joanna Kasica
Członek Delegat: Wiktoria Ciździel
Członek Zarządu: Przemek Nosal

Przewodniczący KR: Karolina Grzesik
Z-ca Przewodniczącego KR: Magdalena Blacha
Członek KR: Jakub Słowiński

Po  zakończonych wyborach nastąpił czas na omówienie kalendarium. Młodzież bacznie przysłuchiwała się wszystkim propozycjom, które przedstawił Zarząd. Wykazała także swoją chęć do współorganizacji wielu z nich.

Następnie po prawie dwugodzinnych obradach nastąpił czas na małą przerwę, podczas której można było dopełnić wszelkich formalności, porozmawiać z pozostałymi uczestnikami wydarzenia czy przekąsić małe co nie co.

Spotkanie zakończyło się modlitwą oraz błogosławieństwem ks. Damiana Zielińskiego.

Przepełnieni entuzjazmem życzymy wszystkim oddziałom, działającym w naszej diecezji siły oraz wytrwałości we wszystkich akcjach, których się podejmujecie!

Natalia Łukawska
Z-ca Prezesa KSM DS