Dzień Męża i Żony

Rycerze Kolumba działający przy parafii NMP Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim patronowali dorocznemu wydarzeniu Dnia Męża i Żony.

Zgromadzeni na Mszy świętej małżonkowie wysłuchali okolicznościowego kazania przygotowanego przez ks. Zbigniewa Wiatrka. Centrum wspólnego świętowania trwałości sakramentalnych związków małżeńskich było odnowienie przyrzeczeń, jakie pary złożyły w dniu swojego ślubu. Niektórzy z już pokaźnym stażem małżeńskim, inni dopiero przeżywający swoje pierwsze rocznice zawarcia związku małżeńskiego, ale wszyscy z radością, a nawet łezką w oku przeżywali odnowienie swoich małżeńskich przyrzeczeń. Udział w tak podniosłej atmosferze, przyjęta przez małżonków Komunia święta w intencji swoich związków oraz uroczyste błogosławieństwo dla świętujących Dzień Męża i Żony w saletyńskim Sanktuarium mają przypominać wszystkim wierzącym o potrzebie nieustannej modlitwy o zgodne, trwałe i święte małżeństwa.

Dzień Męża i Żony organizowany jest co roku w okolicy 13 lipca – dnia zawarcia sakramentalnego małżeństwa przez świętych małżonków, a jednocześnie rodziców świętej Teresy od Dzieciątka Jezus: świętych Zelii i Ludwika Martin.
Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej