Dzień skupienia rolników, sadowników i ogrodników

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach odbył się diecezjalny dzień skupienia dedykowany rolnikom, sadownikom i ogrodnikom.

Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania gości przez miejscowego wikariusza o. Arkadiusza Kitę CR, który przedstawił historię sanktuarium oraz znaczenie obrazu Matki Bożej Bolesnej. Centralnym wydarzeniem dnia była Msza święta, której przewodniczył diecezjalny duszpasterz rolników i ogrodników ks. Stanisław Czachor. Eucharystia była ofiarowana w intencji żyjących i zmarłych rolników, sadowników i ogrodników, z prośbą o błogosławieństwo dla ich trudów i pracy.

W homilii ks. Czachor odwołał się do biblijnych obrazów Maryi, podkreślając Jej rolę jako przewodniczki na drodze do Jezusa. Nabożeństwo zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu i aktem zawierzenia pracy rolników, sadowników oraz ogrodników opiece Pani Sulisławskiej.

Popołudnie upłynęło na duchowych dyskusjach. Po wspólnym obiedzie, rolnicy mieli możliwość wysłuchania konferencji o. Arkadiusza pt. “Godność rolnika, sadownika, ogrodnika w perspektywie Pisma Świętego”, która zgłębiała biblijne korzenie ich codziennej pracy i wyzwań.

Spotkanie zakończyło się odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia, co stanowiło duchowe zwieńczenie dnia pełnego modlitwy i wzajemnego wsparcia.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej