Półkolonie były formą nagrody dla dzieci, które przez cały rok są zaangażowane w ruchach i grupach formacyjnych. W półkoloniach wzięły udział dzieci ze scholi parafialnej oraz ministranci.
Pierwszego dnia dzieci wyjechały do Rzeszowa. – Najpierw odwiedziliśmy Papugarnię, gdzie każde dziecko mogło osobiści nakarmić oswojone ptaki oraz poznać ich gatunki, nazwy i ptasie nawyki. Kolejnym miejscem wspólnej zabawy był Park Trampolin Grawitacja, gdzie można było poszaleć na różnych trampolinach i innych atrakcjach. Największym wzięciem cieszyły się skoki z wysokości do basenu z gąbkami oraz równoważnia – opowiadała jedna z uczestniczek.
– Kolejnego dnia odwiedziliśmy Sandomierz. Tutaj zwiedziliśmy najstarszy kościół św. Jakuba, potem przeszliśmy trasą podziemną poznając historię Haliny Krępianki oraz inne legendy sandomierskie. Niezwykle ciekawa była wizyta w Muzeum Diecezjalnym, gdzie poznaliśmy historię wielu eksponatów jak: rękawiczki Królowej Jadwigi i stopy słonia. Dowiedzieliśmy się skąd w sandomierskim muzeum wzięły się japońskie buciki, włosy Napoleona i fajka Adama Mickiewicza. Zwiedziliśmy także sandomierską katedrę – dodała Karolina.
– Trzeciego dnia wyjechaliśmy do Lublina. Najpierw zwiedziliśmy katedrę, a w niej niezwykle ciekawą zakrystię akustyczną oraz skarbiec. Weszliśmy także do krypt, gdzie pochowani są biskupi lubelscy – dodała Karolina. Tego dnia dzieci miały także okazję spróbować swoich sił na lodowisku.
Czwartego dnia podczas wspólnego wyjazdu dzieci odwiedziły Zamość. Najpierw miały okazję zwiedzić zoo i poznać życie dzikich i egzotycznych zwierząt, potem zwiedziły stare miasto i zamojską katedrę.
Ostatniego dnia półkolonie odbyły się w Janowie Lubelskim. Najpierw był seans bajkowy w miejscowym kinie, a następnie zwiedzanie muzeum i okazja do poznania tajemnic janowskiego więzienia. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach historyczno-archeologicznych przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim.
Archiwum parafii