Gorzyce wspierają misje

Niedziela Misyjna i następujący po niej Tydzień Misyjny jest szczególnym czasem modlitwy za misjonarzy i wspierania terenów misyjnych na całym świecie.

Parafia pw. św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli w Gorzycach od wielu lat czynnie wspiera działalność misyjną kościoła. Tegoroczne hasło „Misje sercem Kościoła” i myśl Św. Jana Pawła II „Każdy wierny powołany jest do świętości i do działalności misyjnej” (RMis 90) zainspirowały miejscowych parafian do intensywniejszych działań przybliżających ideę misji.

W szkołach dzieci i młodzież poprzez katechezę, spotkania formacyjne i zabawę poznawały posługę i pracę misjonarzy, natomiast w kościele parafialnym podczas Mszy św. i nabożeństw różańcowych, wszyscy posługujący na misjach byli otoczeni modlitwą. Dzieci, a także niektórzy dorośli w Tygodniu Misyjnym odmawiali Pozdrowienie Anielskie w kilku językach między innymi: angielskim, portugalskim, hiszpańskim, papuaskim, greckim i włoskim.

Dzięki wsparciu ks. proboszcza Mariusza Kozłowskiego zorganizowany został kiermasz misyjny, by w ten sposób materialnie wesprzeć posługę misjonarzy.

Każdego roku Tydzień Misyjny jest wyjątkowy nie tylko dla kapłanów, sióstr zakonnych i katechetów, ale szczególnie dla dzieci, które chętnie pomagają swoim rówieśnikom z krajów misyjnych.

Beata Kocur

Red.