Gościeradowskie różańce

Z inicjatywy parafialnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży w parafii w Gościeradowie zorganizowano konkurs na najpiękniejszy różaniec. Jak podkreślają KSM-owicze, celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży z parafii modlitwą różańcową oraz zachęcenie do częstego jej odmawiania.

– Zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszy różaniec wykonany przez dzieci i młodzież dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Wiele dzieci zaangażowało w ten konkurs całą rodzinę i powstały naprawdę bardzo oryginalne prace – opowiada ks. Łukasz Chmiel, asystent parafialnego oddziału KSM.

Wykonane prace można podziwiać przez cały miesiąc w kościele parafialnym.

– W konkursie wzięło udział ponad 30 dzieci. Każde z nich stworzyło bardzo oryginalny różaniec. Na potrzeby prac zostały wykorzystane kasztany, orzechy, jarzębina, kawa, a nawet makaron czy śrubki. Chcemy, aby ten konkurs zachęcił do częstszego odmawiania Różańca – dodaje Mariusz Wicik, prezes oddziału KSM w Gościeradowie.

– Każde dziecko zostanie nagrodzone upominkiem. Doceniliśmy ich pomysłowość i zaangażowanie w wykonanie różańca, co naprawdę wzbudza podziw. Cieszę się także, że w tym roku z inicjatywą konkursu wyszła młodzież zrzeszona w KSM-ie – podkreśla ks. Andrzej Kontek, proboszcz parafii.

Marysia swój różaniec wykonała z kasztanów i żołędzi. – Całą rodziną zbieraliśmy kasztany i żołędzie. Tata robił dziurki, a ja wkładałam kasztany i żołędzie na sznurek. Krzyżyk zrobiliśmy z gałązek. Bardzo lubię modlić się na różańcu – podkreśla Marysia.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej