Hej, Królowie jadą

Zobacz galerie zdjęć z Orszaków Trzech Króli w naszej diecezji.

W ponad dwudziestu Orszakach Trzech Króli, które przeszły ulicami miast i miejscowości Diecezji Sandomierskiej uczestniczyło tysiące osób. Te uliczne jasełka wpisały się na dobre w tradycję naszej diecezji. W tym roku towarzyszyło im hasło: „Bóg jest dla wszystkich”.

Tradycyjnie Orszaki Trzech Króli wyruszały z parafialnych świątyń podążając na centralne miejsca miast i miasteczek, aby przy betlejemskiej stajence, wzorem ewangelicznych Mędrców pokłonić się nowonarodzonemu Jezusowi. W niektórych miejscowościach podczas pochodów odgrywano ewangelijne sceny i wspólnie kolędowano. W kilku parafiach orszaki zorganizowano po raz pierwszy i cieszyły się one dużą frekwencją.

W tym roku podczas orszaków organizowano zbiórkę charytatywną słodyczy i środków czystości dla Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

Oto fotogalerie z naszych orszaków:

1. Koniemłoty