Jadwiżański Marsz Rodzin

W parafii św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim odbył się Jadwiżański Marsz Rodzin.

Wspólne spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Waldemara Fariona, proboszcza parafii.

Po zakończonym marszu odbyła się parafiada pt. „Spotkanie u Świętej Jadwigi”. Ideą tego wydarzenia była integracja rodzin naszej parafii i nie tylko. Na placu przy kościele zgromadziło się wiele osób, głównie rodzice z dziećmi. Marsz i parafiada były dobrą okazją, by promować takie wartości jak rodzina. Przy organizacji tego spotkania zaangażowało się wielu ludzi, głównie działających we wspólnotach parafialnych takich jak: Rycerze Kolumba, młodzież z Ruchu-Światło Życie, Liturgiczna Służba Ołtarza, schola. Na scenie wystąpiła utalentowana młodzież, dzieci i orkiestra.

Cała wspólnota parafialna ma głęboką nadzieję, że w przyszłym roku ponownie uda się zorganizować tego typu wydarzenie.

ks. Łukasz Kołodziej
Red.