Janowski Koncert Wielkanocny “Te Deum laudamus”

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 19.30 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim odbył się koncert na cześć Jezusa Zmartwychwstałego i Miłosiernego. Świątynię wypełnili parafianie oraz goście z miasta i okolic, śpiewając razem z 30 artystami – wokalistami i muzykami.

Wystąpiły parafialne zespoły dziecięce i młodzieżowe – Schola dziecięca “Perełki świętej Jadwigi”, Schola młodzieżowa “Głębia” oraz Przyjaciele – zaprzyjaźnieni muzycy.

Koncert odbył się z inicjatywy animatorki oazowej licealistki Faustyny Lenart, która zadbała o stronę muzyczną wydarzenia.

Na początku nieprzypadkowo zabrzmiał utwór “Hosanna Synowi Dawida” z repertuaru zespołu NiemaGOtu, podkreślając przesłanie Wielkiego Tygodnia.

Następnie w imieniu artystów przywitał wszystkich opiekun grup muzycznych i oazowych ks. wikariusz Kamil Dziurdź. Wskazując na tytuł koncertu przywołał legendę, mówiącą, że wczesnochrześcijański hymn “Te Deum laudamus” (znany nam jako “Ciebie Boga wysławiamy”) pod koniec IV wieku napisał św. Augustyn w podziękowaniu za dar nawrócenia i wiary – licząc sobie 33 lata przyjął chrzest z rąk św. Ambrożego. Wzorem świętego z Hippony również i my tym koncertem dziękujemy Bogu za dar wiary i codziennych nawróceń, dziękujemy za Jego zmartwychwstanie i miłosierdzie wobec nas.

Przy akompaniamencie pianina, gitary akustycznej, skrzypiec, saksofonu, klarnetu i fletów poprzecznych przez ponad godzinę śpiewano wspólnie m.in. utwory “Błogosławieni miłosierni”, “Memu Bogu”, “Bramy ognia”, “Prawdziwe nie ma Go tu”, “Hymn III Tysiąclecia”, “Jesteś blisko mnie”, “Duszo ma Pana chwal” czy “Jezus zwyciężył”.

Na zakończenie słowa serdecznych podziękowań dla artystów skierował ks. proboszcz Waldemar Farion, wyrażając uznanie za wysoki poziom muzyczny i zachęcając do kolejnych inicjatyw ewangelizyjnych dla lokalnej społeczności. Owa “serdeczność” wyraziła się w upominkach – pamiątkowych serduszkach dla wszystkich wykonawców.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej