W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła bp Krzysztof Nitkiewicz sprawował uroczystą Mszę św. z okazji 90. rocznicy powstania parafii w Olbięcinie. Wraz z nim Eucharystię koncelebrował proboszcz parafii ks. Henryk Bogdanienko oraz ks. kan. Andrzej Kontek, wicedziekan dekanatu Zaklików.
We wspólnej modlitwie wzięli udział strażacy, młodzież przyjmująca sakrament bierzmowania, parafianie i goście.
Bp Nitkiewicz mówił w kazaniu, że misja św. Piotra i Pawła trwa nadal w sposób nieprzerwany. Kontynuuje ją w Papież oraz biskupi następcy apostołów. Również wierni świeccy powinni być we własnym środowisku opoką, na której Chrystus buduje swój Kościół oraz Jego głosem, obwieszczającym Dobrą Nowinę.
Pan Jezus powołał nas do tego już w sakramencie chrztu. On nie odbiera nam tożsamości, nie zlepia wszystkich w jedną masę. Chrystus potrzebuje nas takimi, jakimi jesteśmy. Powtórzmy dzisiaj za św. Pawłem: „Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga”. W ciągu 90 lat istnienia parafii w Olbięcinie było wielu, którzy mogliby się podpisać pod tymi słowami. Teraz kolej na Was – powiedział biskup.
Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna wokół świątyni. Po jej zakończeniu odśpiewano hymn Te Deum.
Wieś Olbięcin swoimi początkami sięga połowy XV w. Swoją nazwę wzięła ona od pierwszych właścicieli, którymi byli Olbięccy. Wraz z sąsiadującymi miejscowościami przynależała do parafii Dzierzkowice. Starania o utworzenie samodzielnego ośrodka duszpasterskiego w Olbięcinie podjęto w 1915 r. Z pomocą pośpieszyli ówcześni właściciele wioski Maria i Sylwiusz Szczycińscy, którzy zobowiązali się uposażyć przyszłą parafię. Widząc duże zainteresowanie budową kościoła oraz hojność właścicieli Olbięcina, bp M. Fulman zdecydował się erygować tam parafię 30 czerwca 1931 r. Powstała ona z terenu parafii Dzierzkowice, a w 1956 r. dołączono do niej Kolonię Trzydnik i Dębińszczyznę, należące wcześniej do Rzeczycy Ziemiańskiej. Kościół parafialny pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zbudowany został w latach 1935-1938.