Kolędowanie u Saletyńskiej Madonny

Okres Bożego Narodzenia w Sanktuarium NMP Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim wypełniły różnorodne inicjatywy – od charytatywnych po integracyjne.
Jak co roku nie mogło zabraknąć zbiórki żywności w marketach zorganizowanej przez parafialne koło Caritas, w którym znaczną grupę stanowi młodzież szkół podstawowych wsparta przez swoich katechetów. Ponadto, Rycerze Kolumba, Koło Caritas i młodzież przygotowali na plebanii Wigilię dla najuboższych mieszkańców parafii i miasta aranżując przy tym przedstawienie bożonarodzeniowe.
Kolejne jasełka, połączone ze wspólnym kolędowaniem, grą na cymbałkach przez uczniów szkoły podstawowej i programem słowno-muzycznym odbyły się po jednej ze świątecznych Mszy świętych dla dzieci. Nie tylko one nie kryły radości ze wspaniałej atmosfery jaka towarzyszyła licznie zgromadzonym rodzicom małych aktorów.
Zwieńczeniem świątecznych spotkań była integracyjna zabawa choinkowa w sali “Saletynka” dla scholi, ministrantów młodszych i dzieci przychodzących zwykle na niedzielne Msze o 11:30, w której to przygotowanie włączyli się niepełnosprawni podopieczni parafialnego Koła Caritas, koordynowani przez p. Mirosławę Bury.
Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie