Komunikat Kurii Diecezjalnej

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu informuje, że w związku z trwającą renowacją Katedry Sandomierskiej, zostały wprowadzone następujące zmiany związane z celebracjami Wielkiego Tygodnia:

1. Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Niedzielę Palmową 14 kwietnia br. rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.30 na Rynku Sandomierskim. Następnie o godz. 10.45 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm i procesja do kościoła pw. św. Józefa, gdzie będzie celebrowana uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Święto Młodych zakończy się wspólną agapą i konkursem palm w Domu Katolickim św. Józefa przy Katedrze Sandomierskiej.

2. Msza Krzyżma w Wielki Czwartek będzie celebrowana w Konkatedrze w Stalowej Woli o godz. 10.00. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz serdecznie zaprasza wszystkich kapłanów Diecezji Sandomierskiej do wspólnej modlitwy. Obecność na Mszy Krzyżma jest szczególnym wyrazem jedności prezbiterium Kościoła i najlepszą okazją do jej umocnienia. Kapłanów prosimy o wzięcie alby i stuły oraz stosowanie się do wskazówek porządkowych. Informacje związane z dojazdem i parkingami zostaną podane w najbliższym czasie.

Ks. Dariusz Sidor