Małżeńskie święto

Dzień Męża i Żony obchodzony jest 13 lipca każdego roku, tj. w dzień zawarcia małżeństwa przez świętych Zelie i Ludwika Martin - rodziców Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus.

Tego dnia w janowskim sanktuarium podczas Mszy św. o godzinie 18.00 polecano w intencję małżonków, o Boże błogosławieństwo na każdy dzień ich wspólnego życia. W naszej modlitwie pamiętaliśmy szczególnie o małżonkach przeżywających kryzysy oraz w intencji narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.
Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Kopeć. Po homilii odbył się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Na zakończenie Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zawierzono Bogu rodziny i małżeństwa parafii i miasta Janowa Lubelskiego. Nabożeństwo zakończyło indywidualne błogosławieństwo małżonków i rodzin Najświętszym Sakramentem. Niech wspólne wypraszanie przez małżonków łask u Boga będzie w tym dniu owocowało trwałością i świętością małżonków i ich rodzin. Niech będzie to radosny dzień małżonków i całych rodzin.
Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie