Margaretki Diecezji Sandomierskiej przed Jasnogórskim Tronem

W sobotę 14 października członkowie Apostolatu Margaretka Diecezji Sandomierskiej udali się na pielgrzymkę do tronu Jasnogórskiej Pani, aby modlić się za kapłanów.

Grupa pięćdziesięciu pielgrzymów uczestniczyła we Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, zawierzając kapłanów opiece Jasnogórskiej Pani. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił diecezjalny duszpasterz Margaretek Diecezji Sandomierskiej ks. Krystian Kałuża, który zwrócił uwagę na to, jak ważna jest w codziennym życiu wierność słowom Ewangelii, które dla każdego chrześcijanina powinny drogowskazem.

O świętość kapłanów modlono się następnie podczas Drogi Krzyżowej na wałach Jasnej Góry, a także w Gidlach – w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej.

Uczestnicy pielgrzymki, w wielu rozmowach, zwracali uwagę na to, jak ważna jest dzisiaj modlitwa za tych, których wybrał Pan. – Dzisiaj potrzebujemy nie tylko modlitwy za naszych księży, ale także gorliwej i pokornej modlitwy w intencji powołań kapłańskich – dodał Tomasz, uczestnik pielgrzymki.

Apostolat Margaretka to ruch osób modlących się za kapłanów, który powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórką jest tzw. margaretka. Jest to grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza – każda w jednym dniu tygodnia.

Dorota Sarzyńska

Red.