Marsz dla Życia i Rodziny w Stalowej Woli

Stalowa Wola. 2023.06.11. Marsz dla ¿ycia i rodziny

Ulicami Stalowej Woli przeszedł Marsza dla Życia i Rodziny pod hasłem “Dzieci przyszłością Polski”.

Jego organizatorami byli Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie oraz parafia św. Floriana. – Była to manifestacja przywiązania do rodzinnych wartości oraz szacunku dla ludzkiego życia i troski o rodzinne relacje – powiedziała Dorota Buczyńska, szefowa KCPR w Stalowej Woli.

Marsz poprzedziła Eucharystia w parafii św. Floriana. Proboszcz ks. Wacław Gieniec podkreślił w homilii, że rola rodziny jest szczególnie ważna w czasach szybkiego postępu gospodarczego, ponieważ postęp ten, obok niewątpliwych korzyści, niesie z sobą także wiele zagrożeń. – Trzeba nam siebie codziennie dawać w ofierze za bliźniego: żona za męża, mąż za żonę, dzieci dla rodziców, rodzice za dzieci. Da się to zrobić, ale tylko z Chrystusem – zaznaczył proboszcz. Podczas Mszy św. chrzest przyjęło czworo dzieci.

W marszu ulicami Stalowej Woli przeszło kilkaset osób. Na czele pochodu szli Rycerze Kolumba. W barwnym pochodzie wyróżniał się dużych rozmiarów Dzwon Dzieci Nienarodzonych, który swoim regularnym biciem wyznaczał rytm marszu.

Marsz zakończył się rodzinnym piknikiem w parafii Matki Bożej Szkaplerznej.