Młodzi znawcy Biblii

W Kurii Biskupiej w Sandomierzu 28 lutego, odbył się finał diecezjalnego konkursu ze znajomości Księgi Wyjścia ze Starego Testamentu. Adresatami tego wydarzenia byli uczniowie ze szkół podstawowych podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy od IV do VI oraz VII i VIII. Najmłodszą grupę reprezentowało 28 uczestników a starszą 19 reprezentantów poszczególnych dekanatów naszej diecezji. Test w obu grupach składał się z 30 pytań zamkniętych. Pytania na wszystkich trzech szczeblach eliminacji – szkolnym, dekanalnym i diecezjalnym zostały przygotowane przez ks. dra Pawła Laska – wykładowcę Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Finalistów odwiedził Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który podziękował wszystkim za udział.

– Cieszę się, że znaleźliście czas, aby zgłębić Księgę Wyjścia. Dziękuję jednocześnie rodzicom i katechetom. Nasze życie przypomina pod wieloma względami wędrówkę Narodu Wybranego do Ziemi Obiecanej. Nie brakuje na tej drodze niebezpieczeństw i zwątpień, ale nie jesteśmy sami. Bóg prowadzi nas do celu, a we wspólnocie Kościoła znajdujemy wszystko, czego potrzebujemy. Potraktujcie więc Księgę Wyjścia jako bezcenny przewodnik – powiedział bp Nitkiewicz i udzielił uczestnikom błogosławieństwa. Następnie wręczył dyplomy pamiątkowe, a zwycięzcom nagrody.

W kategorii młodszej miejsca na podium zajęli: I – Antoni Szewc, II – Alicja Wąsek, III – Adam Stolarczyk. W kategorii starszej nagrody najlepszymi okazali się: I – Hubert Anduła, natomiast II miejsce zajęły ex aequo Aleksandra Paszko oraz Emilia Misiak.