Na pienińskim szlaku

W ostatni weekend maja 30-osobowa grupa scholi oraz Liturgicznej Służby Ołtarza parafii św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. wyruszyła na wspólny podbój Pienin. Zanim dotarli na miejsce, po drodze zatrzymali się w Muzeum Motyli Arthropada w Bochni, gdzie z zachwytem podziwiali ponad 6,5 tys. okazów motyli z całego świata. Następnie odbyli wspaniałą lekcję historii zwiedzając Zamek i Bastion w Nowym Wiśniczu.

Pierwszym spotkaniem z pienińskim krajobrazem był spacer Wąwozem Homole, po którym wszyscy udali się do miejsca zakwaterowania w Ośrodku Rekolekcyjnym przy parafii św. Mikołaja w Maniowach. Kolejnego dnia młodzież modliła się w XIII-wiecznym kościele pw. św. Michała Archanioła w Dębnie, gdzie zapoznała się z jego wystrojem oraz wyposażeniem. Warto podkreślić, że to właśnie w tym miejscu powstały sceny do filmu i serialu „Janosik”. Następnie z wielkim entuzjazmem wszyscy udali się na pieszą wędrówkę na Trzy Korony. Ten dzień zakończyły gry i zabawy oraz tańce integracyjne. Trzeciego dnia w planie podróży pojawiły się wyjazd na Palenicę, zwiedzanie Szczawnicy, wizyta u Sióstr Klarysek w Starym Sączu oraz podziwianie papieskiego ołtarza, gdzie odbyła się w 1999 r. kanonizacja św. Kingi.

Nad bezpieczeństwem grupy czuwali: Aneta Masternak, Magdalena Biernacka oraz ks. Witold Garbuliński. Wszyscy pełni radości i niezapomnianych wrażeń wrócili zapowiadając organizatorom, że już powinni myśleć o kolejnej takiej podróży.

ks. Witold Garbuliński

Red.