Nocne czuwanie Akcji Katolickiej na Świętym Krzyżu

Ponad tysiąc członków i sympatyków Akcji Katolickiej z naszej diecezji uczestniczyło w pielgrzymce do Sanktuarium Świętego Krzyża. Wspólnie z pielgrzymami z diecezji radomskiej i kieleckiej wzięliśmy udział w międzydiecezjalnym nocnym czuwaniu Akcji Katolickiej na Świętym Krzyżu.

O 20.00 uczestnicy pielgrzymki zebrali się pod Pomnikiem Trzech Krzyży w Hucie Szklanej. Przybyłych pielgrzymów powitali Ojcowie Oblaci – kustosze relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Stąd rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 23.00
uczestnicy czuwania trwali na modlitwie podczas Eucharystii, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ksiądz biskup Diecezji Sandomierskiej Edward Frankowski.

Główną intencją nocnego czuwania przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego była modlitwa za Naszą Ojczyznę oraz o pokój na świecie.

Autor: Elżbieta Wójcik

Ks. Rafał Kusiak
Kapłan Diecezji Sandomierskiej, edukator medialny, medioznawca, Diecezjalny Asystent Kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Sandomierskiej.