Nocne Czuwanie przy Jasnogórskiej Madonnie

Każdego roku w sierpniu przedstawiciele parafii pw. NMP Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim pielgrzymują na Jasną Górę, aby uczestniczyć w Apelu oraz poprowadzić nocne czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Dnia 6 sierpnia grupa 52 osób z opiekunem duchowym ks. prob. Zbigniewem Wiatrkiem u stóp Matki Bożej Częstochowskiej modliła się o Boże błogosławieństwo dla siebie i swoich bliskich, o uzdrowienia duchowe i fizyczne oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nie zabrakło modlitwy dziękczynnej za otrzymane łaski i opiekę Maryi w codziennych trudnościach.

Dla uczestników nocne czuwanie jest jak duchowa uczta: Apel Jasnogórski, paciorki różańca, pieśni maryjne, Msza święta o północy, rozważania i konferencje oraz obecność w duchowym sercu Polski sprawiają ogromną radość. Nie raz pojawiały się łzy wzruszenia wśród pielgrzymów, dla których jest to ważny moment w umacnianiu swojej wiary, aby w środowisku wyraźniej dawać świadectwo przynależności do Kościoła.

/Mirosława Bury/

Red.