Nowa wspólnota Świętej Rity w Tarnobrzegu-Serbinowie

22 maja 2024 roku, w liturgiczne wspomnienie Świętej Rity z Cascii, w naszej parafii w Tarnobrzegu-Serbinowie została powołana Wspólnota Świętej Rity. Nowo powstała grupa, składająca się z 20 osób, będzie zgłębiać duchowość tej świętej stygmatyczki. Uroczysta msza święta inaugurująca działalność wspólnoty odbyła się o godzinie 18:00 i była sprawowana pod przewodnictwem księdza prałata Jana Biedronia.

W homilii ksiądz proboszcz podkreślił znaczenie oddolnych inicjatyw w życiu parafialnym. Zwrócił uwagę na to, że powstanie Wspólnoty Świętej Rity jest odpowiedzią na potrzeby duchowe parafian, którzy pragnęli zgłębiać duchowość świętej.

Powstała inicjatywa, aby przy naszej parafii działała Wspólnota Świętej Rity. Osoby, które się spotkały, miały pragnienie wspólnego zgłębiania duchowości Świętej Rity. Odpowiadając na te potrzeby, postanowiono założyć tę grupę. Duchowym opiekunem wspólnoty został ks. Andrzej Cag, który zgodził się być formatorem grupy. Spotkania będą odbywać się 22 dnia każdego miesiąca. Ze strony świeckiej za całość będzie odpowiadała liderka, której zadaniem będzie koordynacja działań wspólnoty. Przyjmujemy tę powstającą grupę jako dar Boga i jesteśmy wdzięczni, że rozpoczęła ona swoją działalność od nowenny, która odbywała się w Kaplicy Wieczystej Adoracji, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do dzisiejszego spotkania.

Spotkania Wspólnoty Świętej Rity będą obejmować formację duchową oraz modlitwę, której kulminacją będzie wspólna Eucharystia. Celem tych spotkań jest pogłębianie więzi z Bogiem oraz wzajemne wspieranie się w życiu duchowym na wzór Świętej Rity.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w spotkaniach Wspólnoty Świętej Rity. Razem możemy wzrastać w wierze i duchowości, czerpiąc inspirację z życia i nauk naszej świętej patronki.