Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin

Zakończyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin w domu rekolekcyjnym “Quo Vadis” w Sandomierzu. Na zaproszenie Domowego Kościoła Diecezji Sandomierskiej do Sandomierza, z różnych diecezji kraju, zjechało się dziewiętnaście rodzin, dwie wdowy oraz dwadzieścia pięcioro dzieci. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała diakonia wychowawcza, co dało rodzicom komfort spokojnego udziału w zajęciach. Małżeństwa z różnym stażem we wspólnocie, różnym bagażem życiowych doświadczeń łączyło jedno – chęć głębszego poznania Domowego Kościoła.

Rekolekcje służyły przybliżeniu zasad działania animatorów, czyli osób pragnących służyć innym małżeństwom w DK. Podczas konferencji para animatorska Beata i Roman Kubasińscy przekazywali treści skupione na ukazaniu celów i dróg formacji DK oraz przybliżeniu celowości i znaczenia poszczególnych stopni rekolekcji. Dodatkowo uczestnicy mogli ubogacać się wzajemnie, wymieniając się swoimi doświadczeniami.

Duchową opieką nad uczestnikami otoczył ks. Piotr Klocek, służąc poradą oraz czuwając duszpastersko nad całością rekolekcji (codzienna Jutrznia, Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu). To z jego inicjatywy w Roku Rodziny, oazę nawiedziły relikwie św. Joanny Beretty Molla oraz bł. Rodziny Ulmów. Dało to możliwość rodzinom rozważyć świętość życia każdego człowieka. Całości dopełniła konferencja dr Sylwii Dudek o odpowiedzialnym rodzicielstwie i zagrożeniach płynących ze współczesnego świata. Istotę i charyzmat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka przybliżył wszystkim Jerzy Łatka z Diakonii Wyzwolenia.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej