Ostrowiec Św. – Najświętszego Serca Jezusowego

Święta państwowo zniesione: 8:00; 18:00
Dni powszednie: 7:00; 18:00

Proboszcz - Ks. kan. dr Józef Grochala
Wikariusz - Ks. dr Janusz Borowski (od 2013 r.)
Wikariusz - Ks. mgr lic. Bronisław Jaworski (od 2017 r.)

Ulice: Bławatna, Chmielna, Fabryczna, Hutników, Jasna, Kamienna, Klimkiewiczowska, Kolejowa, Kościuszki, Krótka, Łączna, Mickiewicza, Moniuszki, Modra, Niska, Opatowska, Partyzantów, Podwale, Poniatowskiego, Różana, Sandomierska, Składowa, Smolna, Sportowa, Staszica, Szewna – Osiedle Widok, Śliska, Świętokrzyska, Traugutta, Trawna, Wałowa, Wąwozy, Wesoła, Wiejska, Wierzbowa, Winnica, Zagłoby, Zgoda, Zygmuntówka, Żabia, Żytnia

Najświętszego Serca Jezusowego (piątek po oktawie Bożego Ciała)
Św. Barbary (4 grudnia)

Domy zakonne:
Zgromadzenie Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej (Siostry Służki – bezhabitowe)

Parafia erygowana 28 grudnia 1933 r. Kościół parafialny drewniany w stylu zakopiańskim wg projektu inż. Tadeusza Rekwirowicza został wybudowany w 1932 r. staraniem ks. Władysława Zdąbłasza. Fundatorem był dyrektor Zakładów Ostrowieckich inż. Mieczysław Iwaszkiewicz. W 1950 r. wybudowano plebanię i zakupiono dom parafialny przy ul. Klimkiewiczowskiej. W latach 1982-1984 kościół pokryto blachą miedzianą, po zdjęciu gontów. Parafia posiada akta parafialne od 1934 r.