Ostrowiecka EDK

W piątek 15 marca już po raz dziewiąty z ostrowieckiej kolegiaty św. Michała Archanioła wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa na Święty Krzyż.

W tym roku przebiegała ona pod hasłem “Musicie od siebie wymagać”. Wymarsz poprzedziła Msza św. w ostrowieckiej kolegiacie, której przewodniczył koordynator ostrowieckiej EDK ks. Aleksander Zdun. Blisko dwustu pątników wyruszyło o godz. 21, aby wczesnym rankiem po przejściu ok. 38 km dotrzeć do sanktuarium Krzyża Świętego. Były chwile zwątpienia, buntu, łzy i walka z własnymi słabościami. Każdy niósł swoje intencje, prośby i podziękowania. Droga przebiegała w ciszy i skupieniu. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy.

Zwieńczeniem drogi krzyżowej było błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.

Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie