Ostrowiecki przegląd kolęd

W niedzielę, 28 stycznia 2024 r., w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się II Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek, tym razem zorganizowany i poprowadzony przez młodzież zrzeszoną w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Młodzi sami utworzyli zespół instrumentalny, który akompaniował wykonawcom utworów bożonarodzeniowych, opracowali scenariusz przeglądu, w którym konferansjerzy przypomnieli słuchaczom genezę kolęd i pastorałek. Do występów natomiast zaprosili grupy parafialne. Wspólnie zaprezentowano kilkanaście utworów, a w śpiew włączyli się licznie zgromadzeni parafianie. „Inspiracją do zaangażowania się w przegląd kolęd były diecezjalne warsztaty w Radomyślu nad Sanem, w których uczestniczyłem w grudniu 2023 r., zakończone koncertem kolęd. W parafii było trochę trudniej zorganizować wszystko od strony muzycznej, bo każdą kolędę wykonywała inna grupa osób, nie ze wszystkimi udało się zrobić próby. Dodatkowo w śpiew włączali się ludzie, a grupa muzyczna musiała utrzymać tempo utworów. Ostatecznie jednak wszystko się udało” – stwierdził Bartosz Kwapisz, odpowiedzialny za oprawę muzyczną przeglądu.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

ks. Stanisław Gurba

Red.