W dniu 26 kwietnia 2026 roku zmarł ks. Tadeusz Krawczyk.
Urodził się 9 kwietnia 1953 roku w Opolu Lubelskim. Parafia pochodzenia Karczmiska (Archidiecezja Lubelska). Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie w latach 1972-1978. Święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1978 roku.
Jako wikariusz posługiwał w parafii: Tarnogóra (1978-1982), Kraśnik (1982-1988).
Pełnił urząd proboszcza w Węglinie w latach 1988-2023.
Program uroczystości pogrzebowych:
Środa, 29...
Uroczystą Eucharystią w bazylice katedralnej w Sandomierzu zainaugurowano obchody 800-lecia pierwszej lokacji miasta. Liturgii przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
W koncelebrze uczestniczyli ks. Michał Powęska, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, oraz ks. Jacek Marchewka, proboszcz parafii katedralnej. Liturgia zgromadziła mieszkańców miasta i przybyłych gości – którzy wspólnie dziękowali za osiem wieków historii Sandomierza.
Wśród uczestników obecne były władze miejskie na...
Na zakończenie ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego oraz w przededniu Niedzieli Dobrego Pasterza 13 chłopców z dekanatu świętokrzyskiego zostało przyjętych w grono lektorów w czasie Mszy Świętej w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
Ministranci różnych parafii dekanatu świętokrzyskiego przez kilka tygodni przygotowywali się w trakcie zajęć z duszpasterzami z dekanatu do właściwego, pięknego, wyraźnego odczytywania słowa Bożego.
Spotkania z księżmi pozwoliły nowym...
W sobotę 25 kwietnia w hali MOSiR w Sandomierzu rozegrano diecezjalny finał rozgrywek futsalu, który stanowił zwieńczenie całorocznych eliminacji prowadzonych na poziomie dekanatów i rejonów. Do turnieju przystąpiły najlepsze drużyny, reprezentujące swoje parafie.
Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: ministrantów, lektorów młodszych oraz lektorów starszych. W poszczególnych grupach zwyciężyli:
– ministranci z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeżowem,
– lektorzy...
W liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty, w kościele Źródło Miłosierdzia Bożego w parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli miała miejsce uroczystość ustanowienia nowych lektorów dla dekanatu stalowowolskiego.
Eucharystii przewodniczył ks. Roman Janiec, kanclerz Kurii Diecezjalnej, który udzielił posługi lektoratu. Obecny był również dziekan dekanatu Stalowa Wola, ks. Wacław Gieniec oraz kapłani z parafii, z których pochodzą kandydaci.
W wygłoszonej homilii...
Kolejną formą kultu Bożego Miłosierdzia, przekazaną przez Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, jest praktykowanie Godziny Miłosierdzia o 15:00. Jest to moment dnia, w którym wspominamy śmierć Jezusa na krzyżu i przebicie Jego Serce. W tym czasie Zbawiciel pragnie, abyśmy z ufnością zwracali się do Niego z modlitwą, prosząc o miłosierdzie dla siebie i dla całego świata.
Godzina 15:00 nie jest wybrana...













