Palmy wielkanocne dla Chorych: Młodzieżowa inicjatywa z Serbinowa

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu znana jest z organizacji uroczystej procesji w dniu niedzieli palmowej. Wydarzenie gromadzi dzieci, młodzież i dorosłych z parafii i okolic. Jednakże nie każdy może uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wobec tego młodzież z Ruchu Światło-Życie działającego na Serbinowie postanowiła przygotować wielkanocne palmy dla tych, którzy ze względu na chorobę nie mogą opuścić domu i uczestniczyć w świętowaniu wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Praca nad palmami zajęła kilka spotkań. Najpierw trzeba było wszystko zaplanować, zgromadzić materiały, a następnie wykonać. W całość zaangażowanych było ponad dwadzieścia osób z Oazy Młodzieżowej i Oazy Dzieci Bożych. Całość pracy koordynowali ks. Piotr, opiekun grup oraz dk. Jan, który z wielkim zaangażowaniem włącza się w pracę z młodzieżą podczas odbywanych praktyk diakońskich.

Do stworzenia palm wykorzystane zostały różne gatunki traw rosnących nad Jeziorem Tarnobrzeskim, farbowane bazie oraz różnokolorowe kwiaty. Całość dopełniły wielobarwne wstążki i tasiemki. Nic dziwnego, że na ustach pracującej młodzieży gościł szeroki uśmiech, a palmy zostały wykonane w oka mgnieniu. „Nigdy nie robiłem palmy wielkanocnej, ale cieszę się, że mogłem to zrobić w tym roku, ponieważ sprawiło mi to wiele radości” – stwierdza jeden z uczestników.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży wykonano ponad 40 palm wielkanocnych dla chorych oraz jedną palmę, która zostanie zaprezentowana podczas finału Diecezjalnego Konkursu Plastycznego Palma Wielkanocna organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej.

Na zakończenie palmy zostały zaniesione do parafian, którzy odwiedzani są przez księży w ramach posługi chorym. W środę przedstawiciele Serbinowskiej Oazy w dwóch grupach odwiedzili chorych i wręczyli palmy. Akcja spotkała się z wielkim uznaniem ze strony obdarowanych. Na twarzach chorych można było zauważyć łzy radości oraz wielką wdzięczność.

Ks. Piotr Żurawski

Red.