Pierwsze spotkanie duszpasterstwa kobiet w Janowie Lubelskim

W Janowie Lubelskim swoją działalność zainaugurowała grupa Duszpasterstwa Kobiet Diecezji Sandomierskiej.

Po Mszy św. w sanktuarium maryjnym, której liturgię przygotowały kobiety angażujące się w tworzącą się grupę, w sali domu parafialnego odbyło się pierwsze spotkanie, które zgromadziło około 40 kobiet z terenu Janowa Lubelskiego oraz z okolic, a także z Ulanowa i Jarocina.

Gośćmi tego spotkania byli: ks. Grzegorz Staszczak, diecezjalny Duszpasterz Kobiet z Sandomierza oraz pani Urszula Ludyjan ze Stalowej Woli, terapeuta, psycholog, członkini grupy duszpasterstwa w Sandomierzu.

Ks. Grzegorz w swoim wystąpieniu nakreślił istotę działania grup duszpasterstwa kobiet oraz dokonał rozeznania zapotrzebowania na tematykę spotkań. Pani Urszula uświadomiła zebranym kobietom jak ważne są głębokie, świadome relacje oraz jakimi postawami powinny się kierować w swojej duchowości.

– Z nadzieją patrzymy na tworzące się działo i mamy nadzieję, że liczba kobiet chętnych do włączenia się będzie wzrastać. Zapraszamy każdą kobietę, która pragnie pogłębić swoją wiarę, ale także sięgnąć dna swojej duszy i wydobyć to, co w niej najpiękniejsze – podkreśliła siostra Tomasza Jaroszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, inicjatorka spotkania.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej