Pogrzeb Dzieci Utraconych

15 października na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli odbył się pogrzeb 29 Dzieci Utraconych.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta celebrowana w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej przez kapłanów z parafii stalowowolskich pod przewodnictwem ks. Konrada Fedorowskiego. Uczestniczyli w niej rodzicie dzieci zmarłych przed narodzeniem oraz przedstawiciele Duszpasterstwa Rodzin.

Ks. Konrad Fedorowski powiedział w kazaniu, że dzień dzisiejszy pokazuje otwartość wspólnoty Kościoła na towarzyszenie człowiekowi w każdym położeniu życia. – Jest także okazją do przypomnienia prawdy o nienaruszalności i godności ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci – dodał.

Po zakończeniu liturgii obrzędom pogrzebowym przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. W słowie skierowanym do przybyłych na ceremonię żałobną, biskup Nitkiewicz podkreślił, że jest ona wyrazem miłości do przedwcześnie zmarłych i solidarnością z ich rodzicami. – Te dzieci są do nas we wszystkim podobne i zasługują na taki sam szacunek. Wierzymy, że narodziły się dla Nieba i żyją u Boga. Może dlatego niektórzy nazywają groby dzieci utraconych „Ogrodem Aniołów” – powiedział biskup.

Następnie wszyscy udali się w procesji do grobu Dzieci Utraconych, odmawiając po drodze Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwach za zmarłych, szczątki dzieci zostały umieszczone w krypcie.

Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie